✘Изчерпано
Смартфон Xiaomi Redmi 8A DUAL
0.00 € (0.00 лв.)
- Наличност: ✘Изчерпано
- Гаранция: 24 месеца
- Производител: Xiaomi
- Каталожен номер: G3160
Разгледайте още:
Мобилни телефони
Обща информация
| GSM мрежа | GSM / HSPA / LTE |
| Размери | 156.5 x 75.4 x 9.4 mm |
| Тегло | 188 g |
| Операционна система | Android 9.0 (Pie); MIUI 10 |
| Наличност | Не |
| Обновен на | 16.06.2021 |
| Гаранция | 24 месеца |
Батерия
| Батерия | Li-Po |
| Капацитет | 5000 mAh |
| Време на разговори | - |
| В режим на готовност | - |
Дисплей
| Резолюция | 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio/6.2 inches |
| Цветове | 16M |
| Тип на дисплея | IPS LCD capacitive touchscreen |
| Втори дисплей | - |
| Други | Protection Corning Gorilla Glass 5 Камера екстри Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR |
Памет
| Вградена памет | 32GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM |
| Слот за допълнителна карта | microSD, up to 512 GB (dedicated slot) |
| Телефонен указател | неограничен |
Свързаност
| WAP | Да |
| E-mail клиент | Да |
| WLan/WiFi | Да |
| XHTML | Да |
| GPRS | Да |
| EDGE | Да |
| HSCSD | Да |
| 3G Възможности | Да |
| GPS | Да |
| Вграден модем | Да |
| Bluetooth | Да |
| Инфрачервен порт | Да |
| USB | Да |
| Други | Chipset Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm) CPU Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) GPU Adreno 505 |
Съобщения
| SMS | Да |
| EMS | Да |
| MMS | Да |
| SMS на български | Да |
| Instant Messaging | Да |
Камера
| Сензор | f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF |
| Мегапиксела | Основна:12MP/ Селфи: 8MP |
| Резолюция | - |
| Светкавица | Да |
| Запис на Видео/Аудио | Да |
| Други | MAIN CAMERA Single 12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF Features LED flash, HDR Video 1080p@30fps SELFIE CAMERA Single 8 MP, f/2.0, 1.12µm Features HDR |
Мелодии
| Вид | MP3 |
| Композитор | Да |
| Добавяне на мелодии | Да |
| Вибрация | Да |
| Други | SOUND Loudspeaker Yes 3.5mm jack Yes Active noise cancellation with dedicated mic COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot Bluetooth 4.2, A2DP, LE GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS Infrared port Yes Radio FM Radio, built-in antenna USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go |
Допълнителни функции
| MP3 Плеър | Да |
| Радио | Да |
| Mobile Java | Да |
| Push-to-talk | Да |
| Календар | Да |
| Часовник | Да |
| Будилник | Да |
| Хронометър | Да |
| Калкулатор | Да |
| Игри | Да |
| Органайзер | Да |
| Гласово набиране | Да |
| Screen Saver | Да |
| Други | FEATURES Sensors Accelerometer, proximity, compass BATTERY Non-removable Li-Po 5000 mAh battery Charging Fast battery charging 18W |
| Марка | Xiaomi |
| Модел | Redmi 8A DUAL |
| Производител |
Xiaomi
|
Ревю на Xiaomi Redmi 8A DUAL
Xiaomi лансира Redmi 8A в Индия, истински наследник на Redmi 7A, който беше пуснат по-рано през годината. Акцентите на телефона включват 5000mAh батерия, USB-C порт, 18W бързо зареждане и сензор за камера на Sony IMX 363.
За сравнение, Redmi 7A разполага с 4000mAh батерия, сензор Sony IMX 486 и зареждане 10W през microUSB порт. Така че да, Redmi 8A получава някои значителни подобрения в спецификациите над Redmi 7A, както и устройства като Samsung Galaxy M10 и Realme C2.
19: 9 HD + дисплеят на Redmi 8A е с размер 6.22 инча. Текстурираният дизайн на Aura Wave Grip от Xiaomi отзад прави устройството по-лесно за задържане и също така намалява петна от пръстови отпечатъци
Окта-ядреният чипсет Qualcomm Snapdragon 439 се грижи за нуждите на обработката на телефона, както при 7A. RAM паметта на Redmi 8A намалява с 3GB, което е по-високо от 2GB RAM на 7A. Съхранението също се разраства от база от 16GB на Redmi 7A до 32GB на Redmi 8A.
Redmi 8A може да се похвали с 8MP AI селфи камера с AI портрет и AI технология за отключване на лица. Xiaomi казва, че моделът Aura изглежда стилно, като същевременно дава перфектното сцепление и предпазва от следи от пръстови отпечатъци.
За повишена издръжливост, дисплеят на Redmi 8A е защитен от Corning Gorilla Glass 5. Той също така има нано покритие на P2i. Xiaomi Redmi 8A се предлага в три цветови варианта - Sunset Red, Ocean Blue и Midnight Black.
BrosBG, 16 юни 2021
За сравнение, Redmi 7A разполага с 4000mAh батерия, сензор Sony IMX 486 и зареждане 10W през microUSB порт. Така че да, Redmi 8A получава някои значителни подобрения в спецификациите над Redmi 7A, както и устройства като Samsung Galaxy M10 и Realme C2.
19: 9 HD + дисплеят на Redmi 8A е с размер 6.22 инча. Текстурираният дизайн на Aura Wave Grip от Xiaomi отзад прави устройството по-лесно за задържане и също така намалява петна от пръстови отпечатъци
Окта-ядреният чипсет Qualcomm Snapdragon 439 се грижи за нуждите на обработката на телефона, както при 7A. RAM паметта на Redmi 8A намалява с 3GB, което е по-високо от 2GB RAM на 7A. Съхранението също се разраства от база от 16GB на Redmi 7A до 32GB на Redmi 8A.
Redmi 8A може да се похвали с 8MP AI селфи камера с AI портрет и AI технология за отключване на лица. Xiaomi казва, че моделът Aura изглежда стилно, като същевременно дава перфектното сцепление и предпазва от следи от пръстови отпечатъци.
За повишена издръжливост, дисплеят на Redmi 8A е защитен от Corning Gorilla Glass 5. Той също така има нано покритие на P2i. Xiaomi Redmi 8A се предлага в три цветови варианта - Sunset Red, Ocean Blue и Midnight Black.
Оценка:
4/5
- RAM памет: 2GB, 3GB
- SIM карта: Nano
- Брой SIM карти: Dual
- Вид: Смартфон
- Вътрешна Памет: 32GB
- Диагонал на Дисплея: 6.1- 7.12``
- Капацитет на батерията: 4050-13000 mAh
- Операционна система: Android
- Процесор: Octa-Core