✘Изчерпано
Смартфон Xiaomi Mi 9 SE DUAL
0.00 € (0.00 лв.)
- Наличност: ✘Изчерпано
- Гаранция: 24 месеца
- Производител: Xiaomi
- Каталожен номер: G3025
Разгледайте още:
Мобилни телефони
Обща информация
| GSM мрежа | 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Размери | 147.5 x 70.5 x 7.5 mm |
| Тегло | 155 g |
| Операционна система | Android 9.0 (Pie); MIUI 10 |
| Наличност | Не |
| Обновен на | 30.03.2022 |
| Гаранция | 24 месеца |
Батерия
| Батерия | Li-Po |
| Капацитет | 3070 mAh |
| Време на разговори | - |
| В режим на готовност | - |
Дисплей
| Резолюция | 1080 x 2340 pixels, 19.5:9/5.97 inches |
| Цветове | 16M |
| Тип на дисплея | Super AMOLED |
| Втори дисплей | Не |
| Други | Protection Corning Gorilla Glass 5 - HDR |
Памет
| Вградена памет | 64/128 GB, 6 GB RAM |
| Слот за допълнителна карта | Не |
| Телефонен указател | Неограничен |
Свързаност
| WAP | Да |
| E-mail клиент | Да |
| WLan/WiFi | Да |
| XHTML | Да |
| GPRS | Да |
| EDGE | Да |
| HSCSD | Да |
| 3G Възможности | Да |
| GPS | Да |
| Вграден модем | Да |
| Bluetooth | Да |
| Инфрачервен порт | Да |
| USB | Да |
| Други | OS Android 9.0 (Pie); MIUI 10 Chipset Qualcomm SDM712 Snapdragon 712 (10 nm) CPU Octa-core 2.3 GHz GPU Adreno 616 |
Съобщения
| SMS | Да |
| EMS | Да |
| MMS | Да |
| SMS на български | Да |
| Instant Messaging | Да |
Камера
| Сензор | - |
| Мегапиксела | Основна:48+13+8/Селфи:20 MP |
| Резолюция | - |
| Светкавица | Да |
| Запис на Видео/Аудио | Да |
| Други | MAIN CAMERA Triple 48 MP, f/1.8, 1/2", 0.8µm, PDAF 13 MP, f/2.4, (ultrawide), 1.12µm 8 MP, f/2.4, (telephoto), 1.12µm, PDAF Features Dual-LED flash, HDR, panorama Video 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps SELFIE CAMERA Single 20 MP, f/2.0, 0.9µm Features HDR Video 1080p@30fps |
Мелодии
| Вид | - |
| Композитор | Да |
| Добавяне на мелодии | Да |
| Вибрация | Да |
| Други | SOUND Loudspeaker Yes 3.5mm jack No - Active noise cancellation with dedicated mic COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS NFC Yes Infrared port Yes Radio No USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go |
Допълнителни функции
| MP3 Плеър | Да |
| Радио | Да |
| Mobile Java | Да |
| Push-to-talk | Да |
| Календар | Да |
| Часовник | Да |
| Будилник | Да |
| Хронометър | Да |
| Калкулатор | Да |
| Игри | Да |
| Органайзер | Да |
| Гласово набиране | Да |
| Screen Saver | Да |
| Други | FEATURES Sensors Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass BATTERY Non-removable Li-Po 3070 mAh battery Charging Fast battery charging 18W |
| Марка | Xiaomi |
| Модел | Mi 9 SE DUAL |
| Производител |
Xiaomi
|
Ревю на Xiaomi Mi 9 SE DUAL
Олекотете смартфона, а не джоба си
Заедно с представянето на Mi 9 и Mi 9 Explorer на пазара излиза и Mi 9 SE от Xiaomi. Третият модел от серията флагмани на китайския хегемон в индустрията е еквивалент на “Lite”-версиите на редица други производитеи. С други думи, в подобен пакет получавате „олекотена“ версия на върховия модел на фирмата. Това обаче не е за сметка на качеството му – Mi 9 SE също може да се похвали с отличната изработка на производителя, съпътствана с редица други флагман характеристики, които не можете да получите при друг смартфон.
Същият безгрешен дизайн
Както и при Mi 8, Mi 9 се придържа до елегантния дизайн „сандвич“ – стъклен гръб и екран, които срещат рамка от първокласен алуминий. По същият начин изглежда и Mi 9 SE. Елегантните му извивки го правят както изключително красив, така и невероятно удобен за употреба с една ръка. За тази цел способстват и по-малките размери на устройството, което идва с 5,97-инчов екран за разлика от върховия модел, който е с четвърт инч по-голям в диагонал. Това означава, че ако Mi 9 би бил перфектен за вас, ако не беше толкова голям, то Mi 9 SE е идеалният избор за вас.
Повече от необходимото
Както при всички „олекотени“ версии на смартфони, Mi 9 SE прави компромис в хардуера. На мястото на Snapdragon 855 и Adreno 640, тук получавате отново осемядрен Snapdragon 712 с видеоускорител Adreno 616. Това обаче не означава, че правите жертва в производителността – както е известно, за голямата част от функциите на смартфона не му е необходима върхова производителност, а с тези параметри ще можете да работите и да се забавлявате без да забележите разлика с топ модела Mi 9.
Без компромис при фотографията
Важно е да се отбележи, че камерата на Mi 9 SE е същата като тази, която бихте намерили на гърба на Mi 9. Това е така, тъй като тя е една от най-силните страни на флагмана. По-слабата версия отново е оборудвана с троен модул – основна камера с удивителните 48МР и две помощни Telephoto и Ultrawide. Освен това, те поддържат редица технологии при мобилната фотография (HDR, PDAF, OIS и други). Това означава, че ако се стремите към най-добрата камера, която един смартфон може да Ви предложи, то Mi 9 SE определено може да задоволи Вашите нужди.
В крайна сметка т. нар. „лека“ версия на флагмана от китайския флагман Xiaomi се оказва не по-малко невероятен. За по-ниска цена получавате същата възможност да заснемете перфектния кадър във всеки един момент, както и безупречна производителност и редица екстри като сензор за пръстови отпечатъци, вграден в екрана на устройството.
Инструкция за употреба: https://i01.appmifile.com/webfile/globalimg/Joy/Global-doc/usermannual/mi_phone_user_manual_BG.pdf
BrosBG, 30 март 2022
Заедно с представянето на Mi 9 и Mi 9 Explorer на пазара излиза и Mi 9 SE от Xiaomi. Третият модел от серията флагмани на китайския хегемон в индустрията е еквивалент на “Lite”-версиите на редица други производитеи. С други думи, в подобен пакет получавате „олекотена“ версия на върховия модел на фирмата. Това обаче не е за сметка на качеството му – Mi 9 SE също може да се похвали с отличната изработка на производителя, съпътствана с редица други флагман характеристики, които не можете да получите при друг смартфон.
Същият безгрешен дизайн
Както и при Mi 8, Mi 9 се придържа до елегантния дизайн „сандвич“ – стъклен гръб и екран, които срещат рамка от първокласен алуминий. По същият начин изглежда и Mi 9 SE. Елегантните му извивки го правят както изключително красив, така и невероятно удобен за употреба с една ръка. За тази цел способстват и по-малките размери на устройството, което идва с 5,97-инчов екран за разлика от върховия модел, който е с четвърт инч по-голям в диагонал. Това означава, че ако Mi 9 би бил перфектен за вас, ако не беше толкова голям, то Mi 9 SE е идеалният избор за вас.
Повече от необходимото
Както при всички „олекотени“ версии на смартфони, Mi 9 SE прави компромис в хардуера. На мястото на Snapdragon 855 и Adreno 640, тук получавате отново осемядрен Snapdragon 712 с видеоускорител Adreno 616. Това обаче не означава, че правите жертва в производителността – както е известно, за голямата част от функциите на смартфона не му е необходима върхова производителност, а с тези параметри ще можете да работите и да се забавлявате без да забележите разлика с топ модела Mi 9.
Без компромис при фотографията
Важно е да се отбележи, че камерата на Mi 9 SE е същата като тази, която бихте намерили на гърба на Mi 9. Това е така, тъй като тя е една от най-силните страни на флагмана. По-слабата версия отново е оборудвана с троен модул – основна камера с удивителните 48МР и две помощни Telephoto и Ultrawide. Освен това, те поддържат редица технологии при мобилната фотография (HDR, PDAF, OIS и други). Това означава, че ако се стремите към най-добрата камера, която един смартфон може да Ви предложи, то Mi 9 SE определено може да задоволи Вашите нужди.
В крайна сметка т. нар. „лека“ версия на флагмана от китайския флагман Xiaomi се оказва не по-малко невероятен. За по-ниска цена получавате същата възможност да заснемете перфектния кадър във всеки един момент, както и безупречна производителност и редица екстри като сензор за пръстови отпечатъци, вграден в екрана на устройството.
Инструкция за употреба: https://i01.appmifile.com/webfile/globalimg/Joy/Global-doc/usermannual/mi_phone_user_manual_BG.pdf
Оценка:
3.6/5
- RAM памет: 6GB
- SIM карта: Nano
- Брой SIM карти: Dual
- Вид: Смартфон
- Вътрешна Памет: 64GB, 128GB
- Диагонал на Дисплея: 5.6- 6``
- Капацитет на батерията: 3010-3360 mAh
- Операционна система: Android
- Процесор: Octa-Core