Huawei представиха Mate X през месец февруари, като устройството трябваше да бъде пуснато на пазара през юни. Това не се случи и компанията отложи излизането на Mate X за месец септември.

Винсент Панг, президент на подразделението на Huawei в Източна Европа, е потвърдил, че първият сгъваем смартфона на компанията ще бъде на пазара през месец септември:

“Компанията използва последните няколко месеца, за да подобри P-OLED дисплея на устройството, за да предотврати проблемите които Samsung имаха с техния сгъваем смартфон. Устройството ще се появи през септември”

Huawei са убедени, че забраната на Тръмп, не засяга Mate X, защото смартфонът е бил представен преди влизането на компанията в “черния списък на САЩ”. Huawei Mate X ще работи с Android платформата, а не със собствената им платформа, за която се говори често напоследък.